Month: شهریور ۱۳۹۵

هتل اطلس یزد

هتل اطلس یزد , نرخ هتل اطلس یزد , اقامت هتل اطلس یزد ,رزرو هتل اطلس یزد , خدمات هتل اطلس یزد , امکانات هتل اطلس یزد , هتل های یزد , تور یزد

تور طبیعت هتل اطلس یزد

هتل اطلس در بهترین نقطه یزد، واقع در بلوار شهید صدوقی جنوبی، مابین میدان باهنر و همافر، با کادر مجرب، متعهد و کارآزموده افتخار پذیرایی از مهمانان گرامی را دارد

اتاق‌های هتل اطلس

هتل اطلس یزد دارای ۱۴ اتاق (دو تخته، سه تخته) و ۳ سوئیت کامل( پنج تخته و هشت تخته ) می‌باشد.
برای اطلاعات بیشتر بر روی عکس‌ها کلیک کنید

تور طبیعت هتل اطلس یزد

دو تخته دبل،۱۲ متر مربع، سرویس بهداشتی فرنگی و حمام، پنجره رو به داکت

اتاق ۱۰۱

تور طبیعت هتل اطلس یزد

دو تخته، ۱۵ متر مربع، سرویس بهداشتی فرنگی و حمام، پنجره روبه فضای باز

اتاق ۱۰۲، ۲۰۲

تور طبیعت هتل اطلس یزد

سه تخته،۱۸ متر مربع، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و حمام، پنجره روبه فضای باز

اتاق ۱۰۳، ۲۰۳

تور طبیعت هتل اطلس یزد

دو تخته، ۱۳ متر مربع، سرویس بهداشتی فرنگی و حمام، پنجره روبه راهرو

اتاق ۱۰۴

تور طبیعت هتل اطلس یزد

سه تخته،۱۸ متر مربع، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و حمام، پنجره روبه فضای باز

اتاق ۱۰۵، ۲۰۵

تور طبیعت هتل اطلس یزد

دو تخته، ۱۵ متر مربع، سرویس بهداشتی فرنگی و حمام، پنجره روبه فضای باز

اتاق ۱۰۶، ۲۰۶

تور طبیعت هتل اطلس یزد

دو تخته دبل،۱۲ متر مربع، سرویس بهداشتی فرنگی و حمام، پنجره رو به داکت

اتاق ۱۰۷

تور طبیعت هتل اطلس یزد

دو تخته،۱۲ متر مربع، سرویس بهداشتی فرنگی و حمام، پنجره رو به داکت

اتاق ۲۰۱

تور طبیعت هتل اطلس یزد

دو تخته، ۱۳ متر مربع، سرویس بهداشتی فرنگی و حمام، پنجره روبه راهرو

اتاق ۲۰۴

تور طبیعت هتل اطلس یزد

دو تخته، ۱۲ متر مربع، سرویس بهداشتی فرنگی و حمام، پنجره رو به داکت

اتاق ۲۰۷

 

 • یزد، بلوار شهیدصدوقی جنوبی، مابین میدان باهنر و همافر

 

هتل کوروش یزد

هتل کوروش یزد , رزرو هتل کوروش یزد , امکانات هتل کوروش یزد , خدمات هتل کوروش یزد , ادرس هتل کوروش یزد , عکس اتاق های هتل کوروش یزد , هتل های یزد , تور یزد

تور طبیعت هتل کوروش یزد

هتل سنتی کوروش یزد با قدمتی ۴۰۰ ساله و معماری و تجهیزات کاملا سنتی و در عین حال مجهز به کلیه امکانات رفاهی ومدرن، در محل خانه تاریخی حاج علی اکبر نجفی یزدی در مرکزبافت سنتی شهر و هم جوار با زندان اسکندر و مسجد جامع آرمیده است اتاق ها شامل یک تخته ،دو تخته و سه تخته و سوئیت به همراه سرویس کامل، یخچال همراه با مینی بار، اینترنت پرسرعت، تلویزیون،سیستم گرمایشی وسرمایشی(اسپیلت) و غیره.

فضای ایام کهن را با فن آوری امروز پیوند زده است .
هتل کوروش یزد با ویژگی های منحصر به فرد خود با معماری اصیل در فضای زیبا و با صفا و امکاناتی هم چون رستوران، کافی شاپ،سالن کنفرانس متوسط، تاکسی سرویس ، چایخانه سنتی با انواع نوشیدنی سنتی ایران، تور گردان و غیره آماده ارائه سرویس به میهمانان گرامی می باشد

تور طبیعت هتل کوروش یزد

اتاق ها شامل یک تخته ،دو تخته و سه تخته و سوئیت به همراه سرویس کامل، یخچال همراه با مینی بار،اینترنت پرسرعت، تلویزیون،سیستم گرمایشی وسرمایشی(اسپیلت) و غیره.
هتل کوروش یزد با ویژگی های منحصر به فرد خود با معماری اصیل در فضای زیبا و با صفا و امکاناتی هم چون رستوران، کافی شاپ،سالن کنفرانس متوسط، تاکسی سرویس ، چایخانه سنتی با انواع نوشیدنی سنتی ایران، تور گردان و غیره آماده ارائه سرویس به میهمانان گرامی می باشد

تور طبیعت هتل کوروش یزد

هتل لاله یزد

هتل لاله یزد , تور هتل لاله یزد , هتل های یزد , نرخ هتل لاله یزد , اقامت هتل لاله یزد , امکانات هتل لاله یزد , خدمات هتل لاله یزد , عکس اتاق های هتل لاله یزد

تور طبیعت هتل لاله یزد

ساختمان هتل لاله یزد (خانه تاريخي گلشن) متعلق به دوره قاجار مي باشد. اين بنا تا قبل از سال پنجاه و هفت به عنوان منزل مسکوني مورد استفاده قرار مي گرفت که پس از چند سال متروکه بودن از اوایل سال هفتاد و نه بازسازی آن آغاز گردیده و بعد از طی سه سال، کار بازسازی به اتمام رسیده و از ابتدای سال هشتاد و دو به بهره برداری کامل رسید.

هتل با واقع شدن در قلب شهر يزد و در نزديکي مراکز خريد و بافت تاريخي دسترسی به این اماکن را آسان نموده است.

امکانات هتل هتل لاله یزد برای مسافران تور یزد

هتل دارای چهل و دو باب اتاق، شامل اتاق های يک تخته، دو تخته، سه تخته و سوئيت بوده که هر کدام به شکل منحصر به فردی طراحی شده است.

اينترنت بی سیم، فروشگاه صنايع دستي، صندوق امانات، تاکسي سرويس، خدمات پزشکی، لاندري، ترانسفر فرودگاهي، گشتهاي توريستي داخل و خارج شهر با راهنماي محلي از جمله خدمات و امکانات اين مجموعه ميباشد.

ايوان و حياط مرکزي هتل محل مناسبي است براي گذراندن اوقات فراغت و گفتگوهاي دوستانه ترکيب زيباي معماري اصيل با هشتي ها، دالان ها، اتاقهاي ارسي و پنج دري و انعکاس نور شمسه پنجره ها همه دست به دست هم داده تا خاطره اي شيرين در ذهن شما باقي گذارد.

اتاقها و سوئيتهاي هتل لاله یزد به گونه اي زيبا و سنتي بازسازي و هر کدام به گونه اي منحصر به فرد دکوراسيون شده اند تا محيطي مناسب براي ميهمانان با سليقه هاي مختلف فراهم گردد. سقف گنبدي اتاقها و کفپوش آجري با معماري اصيل ايراني همراه شده است، تجهيزات مدرن اتاقها، تلفيق زيبايي از سنت و مدرنيته را به وجود آورده است. همه اتاقها مجهز به امکاناتي نظیر يخچال، تلويزيون با کانالهاي مجاز ماهواره، ميني بار، سيستم گرمايش و سرمايش، تلفن خط مستقيم، اينترنت و ويدئو مرکزي مي باشند.

تور طبیعت هتل لاله یزد

اتاقها و سوئيتهاي هتل به گونه اي زيبا و سنتي بازسازي و هر کدام به گونه اي منحصر به فرد دکوراسيون شده اند تا محيطي مناسب براي ميهمانان با سليقه هاي مختلف فراهم گردد.

سقف گنبدي اتاقها و کفپوش آجري با معماري اصيل ايراني همراه شده است، تجهيزات مدرن اتاقها، تلفيق زيبايي از سنت و مدرنيته را به وجود آورده است. همه اتاقها مجهز به امکاناتي نظیر يخچال، تلويزيون با کانالهاي مجاز ماهواره، ميني بار، سيستم گرمايش و سرمايش تلفن خط مستقيم، اينترنت و ويدئو مرکزي مي باشند.

رستوران هتل لاله یزد با انواع غذاهاي ايراني، فرنگي، هندي و سنتي با کادر پذيرايي مجرب در محيطي دلنشين جهت برگزاري مجالس خصوصي و ميهماني هاي شما آماده پذيرايي ميباشد. کافي شاپ هتل لاله در فضايي زیبا براي گذراندن يک بعد از ظهر آرام در کنار حوض ها و فواره هاي دل انگيز به همراه نور پردازيهاي چشم نواز و نواي دلنشين موسيقي سنتي با ارائه انواع فست فود و نوشيدني هاي سرد و گرم آماده پذيرايي از ميهمانان محترم ميباشد.

تور طبیعت هتل لاله یزد

آدرس: یزد- بلوار بسیج- جنب آب انبار تاریخی گلشن

 

هتل کاروان یزد

هتل کاروان یزد , نرخ رزور هتل کاروان یزد , خدمات هتل کاروان یزد , امکانات هتل کاروان یزد , عکس اتاق های هتل کاروان یزد , تور هتل کاروان یزد , هتل های یزد , تور یزد

تور طبیعت هتل کاروان یزد

هتل کاروان یزد با زمینی به مساحت ۵ هکتار در شهر یزد واقع شده است و در سال ۱۳۷۹ (۲۰۰۰) به بهره برداری رسید ، این هتل ۳ ستاره تاپ و دارای ۳۲ اتاق به صورت یک تخته ،دو تخته ،سه تخته ،چهار تخته و سوئیت vip،رستوران، کافی شاپ ،سالن برگزاری  مراسم و جشن ها و همچنین فضای باز جهت تمرینات ورزشی و پارکینگ اختصاصی و باغ ۱۰۰۰۰ متر مربعی میباشد .

کلیه اتاق ها مجهز به یخچال ،تلویزیون، آنتن ماهواره ،تلفن خط مستقیم ،سرویس بهداشتی فرنگی و (ایرانی داخل محوطه)می باشد. این مجموعه مجهز به خدمات رفاهی ،صندوق امانت، خشکشویی ،تاکسی سرویس بوده و تورهای یکروزه داخل شهر را به مهمانان گرامی ارائه میدهد. رستوران هتل باغ با سرو انواع غذاهای ایرانی و فرنگی با مجرب ترین کادر پذیرای شما سروران گرامی و مهمانان محترمتان می باشد.

تور یزد

کلیه اتاق ها مجهز به یخچال ،تلویزیون، آنتن ماهواره ،تلفن خط مستقیم ،سرویس بهداشتی فرنگی و (ایرانی داخل محوطه)می باشد. این مجموعه مجهز به خدمات رفاهی ،صندوق امانت، خشکشویی ،تاکسی سرویس بوده و تورهای یکروزه داخل شهر را به مهمانان گرامی ارائه میدهد. رستوران هتل باغ با سرو انواع غذاهای ایرانی و فرنگی با مجرب ترین کادر پذیرای شما سروران گرامی و مهمانان محترمتان می باشد. هتل کاروان در فاز بعدی قصد دارد با اضافه نمودن امکانات و خدمات بیشتر هتل را به ۴ ستاره ارتقا داده تا شما میهمانان عزیز خاطره بهتری را در شهر یزد تجربه نمائید.

 

۳۲باب اتاق وسوییت، رستوران، فضای سبز، تاکسی سرویس، لاندری، خدمات خانه داری، صندوق امانات، اینترنت wireless، پارکینگ اختصاصی، سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی(داخل محوطه)

تور طبیعت هتل کاروان یزد

تور طبیعت هتل کاروان یزد

هتل چهار ستاره زنبق یزد

هتل چهار ستاره زنبق یزد , نرخ هتل چهار ستاره زنبق یزد , رزرو هتل چهار ستاره زنبق یزد , خدمات هتل چهار ستاره زنبق یزد , امکانات هتل چهار ستاره زنبق یزد , ادرس هتل چهار ستاره زنبق یزد , اقامت هتل چهار ستاره زنبق یزد , هتل های یزد , تور یزد

 

تور طبیعت هتل چهار ستاره زنبق یزد

امکانات اقامتی هتل چهار ستاره زنبق یزد :
۵۱ باب اتاق ، ۱۲ باب سوئیت و ۲ باب رویال سوئیت مجهز به لوازم لوکس و مجلل که همگی دارای سیستم های امنیتی ضد حریق ، تلفن ، تلویزیون ، کانال های ماهواره ، اینترنت پرسرعت ، مینی بار ، خدمات ۲۴ ساعته روم سرویس و دیگر ملزومات ویژه هتل های ۴ ستاره است بخشی از توانمندی های اقامتی هتل نیکان را تشکیل می دهند .
۳۰ اتاق و سوئیت شرقی هتل دارای چشم اندازی بدیع از نخلستان و همچنین ۳۵ باب اتاق و سوئیت غربی با چشم اندازی زیبا به خیابان اصلی در طبقات فوقانی دلیل دیگری برای منحصر بفرد بودن هتل نیکان است .

 • تاریخ ساخت : ۱۳۹۰
 • وضعیت دید هتل : محوطه هتل
 • تعداد اتاق ها :۲۸ اتاق
 • تعداد طبقات : ۱ طبقه
 • تعداد تخت ها : ۹۰ تخت
 • ظرفیت لابی با ظرفیت ۲۰ نفر
 • متراژ لابی ۲۰۰ متر
 • وضعیت ترافیک خارج ازمحدوده طرح ترافیک

تور طبیعت هتل چهار ستاره زنبق یزد

یزد – خیابان جمهوری اسلامی – کوچه نیروگاه زنبق

هتل و رستوران ملک التجار یزد

هتل و رستوران ملک التجار یزد , نرخ رزرو هتل ملک التجار یزد , خدمات هتل ملک التجار یزد , امکانات هتل ملک التجار یزد , اقامت هتل ملک التجار یزد , عکس اتاق های هتل ملک التجار یزد

هتل و رستوران آنتیک ملک التجار یزد

تور طبیعت هتل و رستوران ملک التجار یزد

هتل ملک التجار یزد

هتل ملک التجار یزد در خانه ای  تاریخی به همین نام تاسیس شده است. این خانه متعلق به فردی به نام حاجی علی عسکر شیرازی از تجار با سابقه یزدی بوده است . وی لقب ملک التجار را  از سوی پادشاه وقت، ناصر الدین شاه به دلیل عملکرد مثبتش در حوزه تجارت دریافت کرده بود.این خانه تا چهار نسل بعد از او در اختیار خانواده اش بود و در آنجا زندگی می کرده اند.

ورودی آن دارای کوچه ای باریک و دراز و با دیوار هایی بلند است. این خانه از اتاق های متعددی تشکیل شده است که هر اتاق ویژ گی های خاص خود را دارد. دیوار و سقف اکثر اتاق ها نقاشی شده است که بعضا از آب طلا برای نقاشی بهره برده اند. نقاشی های زیبا و دیدنی این خانه اثر هنرمندان شیرازی است که طی  روایتی ۱۰ سال به طول انجامیده است . این آثار هنری از لحاظ اسلوب کاملا با نقاشی های عمارت نارنجستان شیراز هماهنگی دارد.

قسمت های مختلف خانه: ورودی زیبا، هشتی شش ضلعی، قسمت زمستانه، تابستانه، بهارخواب، شاه نشین، ستون های چوبی شگفت انگیز، حیاط جالب، بادگیر زیبا، حوض بزرگ و راهروهای زیرزمینی که قسمت های مختلف بنا را به یکدیگر مرتبط میکند، اتاق آیینه و … بر زیبایی این بنا افزوده است

هتل آنتیک ملک التجار یزد اولین هتل خشتی در جهان است که از سال ۱۳۷۶ فعالیت خود را آغاز کرده است. این هتل دارای ۲۳ اتاق می باشد و به دلیل زیبایی های منحصربه فردش مکانی ایده آل برای میهمانان و گردشگران با سلیقه و در جستجوی آرامش و زیبایی می باشد. همچنین حیاط مرکزی و زیرزمین آن به عنوان رستوران سنتی با ارائه انواع غذاهای ایرانی و غیر ایرانی و قهوه خانه آمادگی کامل برای برگزاری مراسم، جشن های عروسی، تولد و همچنین سمینارهای مختلف را دارد.

موقعیت هتل ملک التجار یزد:

این هتل در بافت تاریخی یزد، جنب بازار و میدان خان قرار دارد و برای رسیدن به هتل بایستی از میدان خان و بازار پنجه علی عبور کرد. نزدیکی هتل به بازارهای مرکزی سنتی یزد و میدان تاریخی خان و امیر چخماق موقعیت بی نظیر و ایده آلی را برای این هتل فراهم نموده است.

امکانات هتل ملک التجار یزد برای مسافران تور یزد :

سرویس کامل، مینی بار، تلویزیون، سیستم های گرمایشی و سرمایشی، اینترنت بیسیم، پزشک on call، پوشش کامل بیمه برای گردشگران، صندوق امانات، امکان رزرو بلیط هواپیما و قطار، ارائه خدمات سوارکاری با اسب و شتر، برگزاری تورهای یزد گردی و کویر نوردی و بازدید از حیات وحش منطقه با راهنمای محلی.

نرخ اناق های هتل آنتیک ملک التجار

نرخ های اتاق یه ریال یه دلار
یک تخته ۲۲۸۵۰۰۰ریال $۹۰
دو تخته ۳۵۳۰۰۰۰ریال $۱۴۰
سرویس اضافه ۷۶۰۰۰۰ریال $۲۷
شماره تماس های هتل آنتیک ملک التجار

تلفن: ۳۶۲۲۴۰۶۰-۳۵-۹۸+ 

تلفن: ۳۶۲۶۶۰۰۵-۳۵-۹۸+

فکس: ۳۶۲۲۱۴۷۹-۳۵-۹۸+

به تصاویری از این هتل توجه فرمایید

 

تور طبیعت هتل و رستوران ملک التجار یزد

تور طبیعت هتل و رستوران ملک التجار یزد

تور طبیعت هتل و رستوران ملک التجار یزد

تور طبیعت هتل و رستوران ملک التجار یزد

تور طبیعت هتل و رستوران ملک التجار یزد

تور طبیعت هتل و رستوران ملک التجار یزد

تور طبیعت هتل و رستوران ملک التجار یزد

 

ورودی ها

آب انبار رستم گیو یزد

آب انبار رستم گیو یزد , عکس های آب انبار رستم گیو یزد , تاریخچه آب انبار رستم گیو یزد , تور آب انبار رستم گیو یزد , تور یک روزه آب انبار رستم گیو یزد , تور طبیعت گردی یزد , تور طبیعت گردی آب انبار رستم گیو یزد

همانگونه که می‌دانید، ذخیره‌ی آب، این ماده‌ی ارزشمند، بسیار ضروری و از مهم‌ترین اصول زندگی ساکنین مناطق کم‌آب به شمار می‌آید. گذشتگان برای رفع این مشکل، اقدام به ساخت بناهایی  کرده که به آب‌انبار (در مناطق مختلف حوض، برکه، مرغی، مرغک، منبع و انبار ازجمله نام‌های دیگری است که برای آب‌انبار استفاده می‌شود) شهرت یافته‌اند. درواقع می‌توان این بناها را نمونه‌ای از هنر و ابتکار مردم دوران کهن درنظر گرفت. مکان‌هایی که به صورت سرپوشیده و اغلب در زیرزمین به گونه‌ای ساخته‌شده‌اند که در فصول مختلف سال، بوسیله‌ی آب باران یا جویبارها، پر می‌شوند.
پرواضح است که آب‌انبارها نقش بسزایی در تامین آب مصرفی مردم این نواحی ایفا کرده‌اند. کشور ایران نیز با اقلیم و جغرافیای خاص خود، در بسیاری از مناطق با کمبود آب مواجه بوده که خود دلیلی است بر ایجاد و ساخت آب‌انبارهای متعدد که امروزه برخی از آن‌ها به دلیل قدمت و نوع معماری به کار رفته در ساخت آن‌ها، از شهرت و اهمیتی جهانی برخورداراست. استان یزد از جمله شهرهای کویری با اقلیمی گرم و کم‌باران است که ساکنین آن از دیرباز، تهیه‌ی آب شرب مصرفی خود را در اولویت برنامه‌های روزانه‌ی خود، قرار داده‌اند. آب‌انبار گیو این استان، یکی از چندین آب‌انبار ساخته شده در این منطقه از کشور محسوب می‌شود که متعلق به دوران حکومت پادشاهان قاجار بوده و در ۱۵ دی ماه ۱۳۷۵ با شماره‌ی ۱۸۲۹ عنوان یکی دیگر از آثار ملی ثبت شده را از آن خود کرده‌ است.
تور طبیعت آب انبار رستم گیو یزد
طبق مستندات تاریخی، به نظر می‌رسد که این آب‌انبار در اوایل جنگ‌ جهانی اول و در سال ۱۳۲۰ تاسیس شده است. طبق نقل قول‌ها مدت زمان ساخت این بنای تاریخی، در حدود ۲ سال به طول انجامید که هزینه‌ی احداث و ساخت آن‌، توسط رستم گیو (ارباب رستم گیو، بانی و موسس بنیاد خیریه‌ی گیو، رئیس انجمن و نماینده‌ی زرتشتیان در مجلس شورای ملی و سناتور مجلس سنا است که در کارنامه‌ی فعالیت‌های اجتماعی خود، ساخت چندین آب‌انبار، درمانگاه، مدرسه و مجتمع فرهنگی اجتماعی را به یادگار گذاشته‌است)، نماینده‌ی زرتشتیان در مجلس شورامی ملی وقت، تامین شده‌است.
گفته می‌شود که معماری آب‌انبار گیو که به رستم گیو نیز شهرت دارد، به عهده‌ی حاج محمدابراهیم خرمشاهی بوده و ارباب جمشید امانت نیز، وظیفه‌ی بازرسی و نظارت بر ساخت را در دستور کار خود داشته‌ است. متاسفانه امروزه به دلیل خشک شدن قنات‌های استان یزد، آب‌انبار رستم گیو نیز همانند بسیاری دیگر از این بناها، از داشتن آب محروم بوده و مسئولان برای تامین آب مورد نیاز ساکنین این استان، از آب لوله‌کشی شهری استفاده می‌کنند.
تور طبیعت آب انبار رستم گیو یزد
آب‌انبارها نوعی از مخازن سرپوشیده‌ی آب تلقی می‌شوند که در ارتفاعی پایین‌تر از سطح زمین، برای تامین آب مصرفی مردم توسط آب رودخانه‌ها و قنات‌ها، ساخته‌ شده‌اند. در گذشته، آب‌انبارها به دو نوع همگانی و خصوصی تقسیم‌بندی می‌شدند. نوع اول معمولا در محله‌ها و کاروانسراها به صورت بنایی یگانه و در مسیر عبور کاروان‌ها و نوع دوم با توجه به میزان درآمد صاحبخانه و تمکن مالی وی، درون خانه‌های شخصی احداث شده‌ است. آن‌ها از بخش‌های مختلفی به نام منبعی برای ذخیره‌ی آب، پوششی جهت مستور کردن منبع، هواکش، راه‌پله و پاشیز و ورودی مزین به معماری هنرمندان آن دوران، تشکیل می‌شدند. به علت گرم بودن هوای استان یزد در دوران گذشته، برفراز این آب‌انبارها توسط معماران این بناهای تاریخی، تعدادی بادگیر تعبیه شده است.
تور طبیعت آب انبار رستم گیو یزد
البته اکثر این آثار از دو بادگیر برخوردارند اما براساس مساحت و وسعت آن‌ها، برخی از این آب‌انبارها با چهار، پنج و حتی شش بادگیر ساخته شده‌اند. از دیگر ویژگی‌های این بناها می‌توان به سقف گنبدی شگل که با استفاده از خشت و گل ساخته شده‌اند، اشاره کرد. سقف‌های گنبدی شکل، بادگیرهای تعبیه شده بر فراز آن‌ها، پله‌های متعدد که برای رسیدن به محل تجمع آب مورد استفاده قرار می‌گیرند و نوع تزئیناتی که اغلب به صورت آجرکاری صورت گرفته‌، نمونه‌ای بارز از معماری ایرانی دوران کهن را برای بازماندگان به یادگار گذاشته است. معماری، تزئینات زیبای انجام شده و نوع ساخت برخی از این آثار، از دلایل اصلی اهمیت و شکوه آن‌ها در عصر حاضر به شمار می‌آید. جالب است بدانید که در استان یزد بیش از ۶۰ آب‌انبار وجود دارد که اکثر آن‌ها به عنوان آثار تاریخی به ثبت ملی رسیده‌ است.
تور طبیعت آب انبار رستم گیو یزد
آب‌انبار رستم گیو یزد، با توجه به قرار گرفتن در کنار بلوار بسیج این شهر، موقعیت مناسبی برای جذب گردشگر و بازدیدکننده کسب کرده است. این بنای تاریخی، روی دشتی صاف متشکل از طبقات خاک رس احداث شده‌است. معمار معروف این اثر، گنبدی شلغمی شکل را که با بهره‌مندی از آجر به صورت طرح زیبایی از سرو، تزئین کرده‌است، برای آن در نظر گرفته‌است که یکی از زیبایی‌های چشم‌گیر و دوست‌داشتنی این آب‌انبار به شمار می‌آید.
تور طبیعت آب انبار رستم گیو یزد
در کنار گنبد شلغمی شکل، تعداد ۴ عدد بادگیر مرتفع ساخته شده‌ است که آن‌ها نیز از بدنه‌ای با تزئینات آجرکاری برخوردارند. مخزنی استوانه‌ای شکل نیز برای آن درنظر گرفته‌ شده‌ است که طبق آمار کارشناسان معماری و باستان‌شناسان، از گنجایشی برابر با ۲۳۰۰ متر مکعب آب ذخیره شده برخوردار خواهد بود. همچنین آن‌ها قطر دهانه‌ی این مخزن استوانه‌ای شکل را ۱۴ متر و عمق آن‌ را ۱۵ متر برآورد کرده‌اند. آجرهایی که در احداث این اثر ارزشمند ایران کهن مورد استفاده قرار گرفته‌ است، به آجر فرشی که به آب‌انباری معروف است، شهرت دارد.طرح آجر فرش این گنبد به شکل سرو بوده که نمادی ایرانی داردو همیشه جاودانگی را نشان میدهد.
تور طبیعت آب انبار رستم گیو یزد
یکی دیگر از نکات مهم و جالبی که در مورد ساخت آب‌انبار رستم گیو یزد مشاهده می‌شود، حضور و تعبیه‌ی دو دهانه‌ است برای استفاده‌ی زرتشتیان و مسلمانان به طور جداگانه که توسط معمار هنرمند، حاج محمدابراهیم خرمشاهی، در محله‌های زرتشتیان و مسلمانان که از فاصله‌ای بالغ بر ۲ کیلومتر نسبت به یکدیگر قرار دارند، درنظر گرفته‌ شده‌است.دلیل این فاصله هم مسائل فقهی مسلمانان درنظر گرفته شده ولی نشان معرفت و انسانیت یزدیانی که در کنار یکدیگردر یک محله زندگی می‌کنند، با حرمتگذاری به آب نمایان می‌شود.
در سرزمینی که آب اهمیت بسیاری داردکه هرگز نه یک هموطن زرتشتی راضی به اختصاصی کردن آب برای خود است و نه  یک مسلمان آب انبار را به خود اختصاص می‌دهد و استفاده از آب به واسطه هر حاج ابراهیم خرمشاهی‌ای که در دل تعبیه شود، با اصل حرمت‌گذاری به بانی آن می‌باشد. ولی آنچه که بسیار زیباست وجودآب باعث پیوند انسانها دربسیاری از محله‌های  مختلف شهرهای ایرانی می‌باشد.
تور طبیعت آب انبار رستم گیو یزد
متاسفانه امروزه به دلیل خشک شدن آب این بناهای ارزشمند و باشکوه تاریخی، اهمیت چندانی به نگهداری و حفظ آن‌ها داده نمی‌شود که خود از دلایل تخریب و از بین رفتن این آثار مهم تاریخی به شمار می‌آید. عماراتی که بخشی از فرهنگ، تمدن و هنر مردم روزگار پیشین را در خود جای داده‌اند.

هتل داد یزد

هتل داد یزد , تور هتل داد یزد , نرخ تور هتل داد یزد , امکانات هتل داد یزد , ادرس هتل داد یزد , خدمات هتل داد یزد , عکس اتاق های هتل داد یزد , هتل های یزد

تور طبیعت هتل داد یزد

هتل داد یزد یادگاری هشتاد ساله است که در مرکز تاریخی شهر ۳۰۰۰ ساله یزد در بافت قدیم و در مجاورت آثار شناخته شده میراث فرهنگی مانند آتشکده زرتشتیان و مجموعه امیرچخماق قرار گرفته است. پیوند کاهگل و آجر که از قدیمی ترین مصالح مورد استفاده کویر نشینان بوده است به همراه قوس ها، طاق نماها و نورگیرهای بسیار زیبا در گوشه گوشه بنا از جلوه های معماری این هتل است. هتل داد دارای ۶۱ باب اتاق یک تخته، دو تخته ، سه تخته، اتاق های متصل به هم، اتاق مخصوص عروس و داماد و اتاق های  VIPبا طراحی سنتی و امکانات رفاهی مدرن می باشد.

هتل داد یزد دارای تالارهای مختلف جهت برگزاری جشن، سمینار،  همایش و سایر مراسم می باشد. سونا و جکوزی، پارکینگ سرپوشیده، کافی نت و خدمات  تور  از دیگر خدمات رفاهی این هتل می باشد.

تاریخچه هتل داد یزد

پیشینه بنای هتل داد یزد به سال های آغازین قرن حاضر باز می گردد. این بنا در سال ۱۳۰۷ شمسی تحت عنوان بنگاه باربری داد به کوشش و همت مردی خود ساخته، حاج عبد الخالق داد، با کاربری مهمانپذیر و حمل و نقل کالا تاسیس گردید و  تا سال ۱۳۷۲ شمسی مورد استفاده قرار  می گرفت. عملیات مرمت و بازسازی این مجموعه با هدف حفظ هویت تاریخی بنا به همت و بینش والای حاج محمد حسن داد و توسط فرزندان و نوادگان موسس در سال ۱۳۸۰ شمسی آغاز و در سال ۱۳۸۶ شمسی به عنوان هتل ۴ ستاره به بهره برداری رسید. تور یزد

آدرس: ایران – یزد – خیابان دهم فروردین

رستوران سنتی ابوالمعالی

رستوران سنتی ابوالمعالی (حمام ابوالمعالی) , ادرس رستوران سنتی ابوالمعالی , قیمت های رستوران سنتی ابوالمعالی , منوی غذای رستوران سنتی ابوالمعالی , رستوران در یزد

تور طبیعت رستوران سنتی ابوالمعالی

رستوران سنتی ابوالمعالی یزد در ساختمان تاریخی معروف به حمام ابوالمعالی احداث شده است. این حمام عمومی که از دوره قاجاریه باقی مانده است تا ۴۰ سال پیش فعال بوده است.

ساختمان این بنا با داشتن قسمت های کامل  ودست نخورده حمام قدیمی شامل هشتی، راه پله ورودی، فضای ورودی و حوضچه های متعدد آب گرم وسرد، خزینه، اتاق استراحت، شاه نشین، گرمخانه و… نمونه کاملی از معماری دوره قاجاریه است.

این ساختمان از سال ۱۳۸۶ به عنوان یکی از زیبا ترین رستوران های سنتی در شهر یزد فعالیت خود را آغاز کرده است و با داشتن کادر مجرب انواع غذاهای یزدی، ایرانی، فرنگی را سرو می کند.

امکانات رستوران سنتی ابوالمعالی یزد:

رستوران تاریخی ابوالمعالی یزد با گنجایش ۱۵۰ نفر در دو فضای تلفیقی سنتی و مدرن  برنامه های مختلف از جمله جشن ها، برنامه های خانوادگی، سیمنارهای علمی و اداری و … را برگزار می کند.

موقعیت رستوران سنتی ابوالمعالی یزد:

رستوران تاریخی ابوالمعالی در قلب بافت تاریخی  یزد، روبروی بنای تاریخی زندان اسکندر، جنب بقعه هزار ساله دوازده امام و کنار مسجد چهل محراب  قرار گرفته است و گردشگران میتوانند با چند دقیقه قدم زدن از زیباترین بناهای تاریخی شهر یزد دیدن کنند.

هتل تاریخی لب خندق یزد

هتل تاریخی لب خندق , هتل تاریخی لب خندق یزد و تور هتل تاریخی لب خندق یزد , نرخ اقامت هتل تاریخی لب خندق یزد , رزرو هتل تاریخی لب خندق یزد , خدمات هتل تاریخی لب خندق یزد , تور طبیعت گردی , تور یزد

تور طبیعت هتل تاریخی لب خندق یزد

هتل تاریخی لب خندق

هتل لب خندق یزد در خانه ای تاریخی مشهور به طیبی احداث شده است. این ساختمان که در اواخر دوره قاجاریه بنا شده است متعلق به خانواده ای به همین نام بوده است. خانه طیبی در محله ای به نام    لب خندق در مجاورت خیابان قیام و بازارهای قدیمی یزد واقع شده است. این خانه در تقاطع ورودی این محله در نزدیکی هتل تاریخی مهر قرار گرفته است و نام این هتل نیز از نام آن محله گرفته شده است.

ساختمان این هتل از دو حیاط شامل حیاط اصلی و نارنجستان، یک بادگیر زیبا، تالار ، هشتی، پشت بام مشرف به بافت تاریخی و متصل به بام مناطق دیگر بافت و … تشکیل شده است .

هتل لب خندق یزد  با ۱۰ اتاق پذیرای گردشگران می باشد و به دلیل نزدیکی به میادین اصلی شهر و بازار های سنتی یزد همچون بازار زرگرها، بازار خان، پنجه علی و… مورد توجه مسافرین و میهمانان عزیز قرار می گیرد.

موقعیت هتل لب خندق یزد :

هتل سنتی لب خندق در نزدیکی میدان تاریخی امیرچخماق، خیابان قیام و کنار بزرگترین مراکز خرید شهر یزد از جمله بازار زرگرها، بازار خان، بازار پنجه علی، بازار شاهزاده فاضل و هتل تاریخی مهر قرار دارد.    با چند دقیقه پیاده روی می توان کوتاه می توانید به تمامی این مراکز دسترسی پیدا کرد.

امکانات هتل لب خندق یزد :

سرویس کامل، مینی بار، تلویزیون، سیستم های گرمایشی و سرمایشی، اینترنت بی سیم، پزشک on call، پوشش کامل بیمه برای گردشگران، صندوق امانات، امکان  رزرو بلیط هواپیما و قطار،  ارائه خدمات سوارکاری با اسب و شتر، برگزاری تورهای یزد گردی و کویر نوردی و بازدید از حیات وحش منطقه با راهنمای محلی.

نرخ اناق های هتل تاریخی لب خندق

نرخ های اتاق یه ریال یه دلار
یک تخته ۱۵۳۵۰۰۰ريال $۶۲
دو تخته ۲۳۷۵۰۰۰ريال $۹۴
سرویس اضافه ۵۱۵۰۰۰ريال $۱۹

 

شماره تماس های هتل ناریخی لب خندق

تلفن: ۳۶۲۲۶۰۰۳-۳۵-۹۸+ 

فکس: ۳۶۲۲۶۰۰۲-۳۵-۹۸+

 

تور یزد , تور طبیعت گردی

هتل موزه فهادان یزد

هتل موزه فهادان , تور هتل موزه فهادان یزد , امکانات هتل موزه فهادان یزد , خدمات هتل موزه فهادان یزد , ادرس هتل موزه فهادان یزد , تلفن هتل موزه فهادان یزد , رزرو هتل موزه فهادان یزد , تور طبیعت گردی , تور یزد

تور طبیعت هتل موزه فهادان یزد

هتل موزه فهادان (خانه تهرانی ها)

هتل موزه فهادان یزد در ساختمانی تاریخی معروف به خانه تهرانی ها احداث  گردیده است، این ساختمان دردوره قاجاریه بنا شده و حدود ۲۵۰ سال پیش در اختیار خانواده ای به نام تهرانی بوده است که از تجار قدیم در حوزه فرش و زیر انداز بوده اند. زیبایی بنا و بزرگی آن باعث شده بود تا  این ساختمان مدت زمانی نیز به عنوان دفتر کنسول گری اقتصادی برخی کشورهای اروپایی همچون فرانسه و آلمان در منطقه مورد استفاده قرار بگیرد و هم اکنون نیز به ثبت آثار تاریخی ایران رسیده است.

  ساختمان این هتل از سه حیاط شامل حیاط اصلی ، نارنجستان و عمارت کلاه فرنگی، سه بادگیر زیبا، تالار بزرگ، چاه خانه، سرداب زیبا و فعال، هشتی ، دربند، پشت بام بزرگ و مشرف به بافت تاریخی یزد تشکیل شده است.

این هتل به عنوان اولین هتل موزه ایران با ۲۸ اتاق  پذیرای مهمانان و گردشگران عزیز  در ایام  مختلف سال می باشد. از خصوصیات منحصر به فرد این هتل موزه وجود گنجینه های مختلف از آثار تاریخی و قدیمی است که جذابیت های بصری خاصی  را برای گردشگران ایجاد نموده است. حیاط مرکزی و نارنجستان این هتل موزه به عنوان قهوه خانه و رستوران آماده پذیرایی از میهمانان محترم می باشد.

موقعیت هتل موزه فهادان

هتل موزه فهادان در قلب بافت تاریخی  یزد، روبروی بنای تاریخی زندان اسکندر و جنب بقعه هزار ساله دوازده امام  قرار گرفته است و گردشگران می توانند با چند دقیقه قدم زدن از زیباترین بناهای تاریخی شهر یزد دیدن کنند. علاوه بر آن میتوانند از دوچرخه های موجود در ایستگاه دوچرخه سواری مهر  یا کالسکه جهت گشت و گذار در بافت تاریخی استفاده کنند.

امکانات هتل موزه فهادان

امکانات داخل هر اتاق شامل: کافی شاپ، مینی بار، تلویزیون LCD، سیستم های گرمایشی و سرمایشی، اینترنت بیسیم، پزشک on call، پوشش کامل بیمه برای گردشگران، امکان رزرو بلیط هواپیما و قطار، امکان ارائه خدمات برگزاری انواع تور، سوارکاری با اسب، شتر، کویر نوردی و بازدید از حیات وحش منطقه با راهنمای محلی.

نرخ های اناق های هتل موزه فهادان

نرخ های اتاق یه ریال یه دلار
یک تخته ۱۸۹۰۰۰۰ريال $۷۶
دو تخته ۲۹۲۵۰۰۰ريال $۱۱۶
سرویس اضافه ۶۲۵۰۰۰ريال $۲۵

شماره تماس های هتل موزه فهادان

تلفن و فکس: ۱۰-۳۶۳۰۰۶۰۰-۳۵-۹۸+ 

 

تور یزد

هتل سنتی یزد

هتل سنتی یزد , تور هتل سنتی یزد , نرخ تور هتل سنتی یزد , امکانات هتل سنتی یزد , ادرس هتل سنتی یزد , تلفن هتل سنتی یزد , تور کویر , تور یزد

تور طبیعت هتل سنتی یزد

هتل سنتی یزد خانه ای است قدیمی، واقع در قلب بافت تاریخی یزد همجوار با مجموعه امیرچقماق و بازار سنتی یزد ، که روزگارانی مامن خاندان سرشناس رشتیان بوده است .

این خانه که تاریخ پایان ساخت آن طبق کتیبه های موجود در خانه۱۲۱۲ هجری قمری می باشد ،دارای معماری بسیار زیبا و چشم نوازی می باشد.

۳حیاط بزرگ و کوچک ،۴ ورودی در جهات مختلف ، پایابهای قنات ، زیرزمین های خنک و آرام ،بادگیرهای بلند و تالارهای دلنشین همه و همه حکایت از قدمت و اصالت خانه دارد. اکنون این خانه که بعنوان یک هتل ۳ ستاره بازسازی شده است ، دارای ۲۴ اتاق با ظرفیت های مختلف ،۲ محوطه رستوران ،۱ رستوران عشایری، ۱سالن متوسط همایش ،کافی شاپ و رستوران fast food در بالای پشت بام ونمایی بسیار زیبا از بافت قدیم شهر بادگیرها میباشد.

اتاقهای این هتل همگی دارای سرویس کامل و مجزای بهداشتی ،سیستم سرمایش و گرمایش ،تهویه مطبوع ،دستگاه چای ساز، تلویزیون و دی وی دی(DVD)، سشوار، شبکه های ماهواره ، یخچال و مینی بارو… میباشند.

شاید نکته غیرقابل باور وجود سونا و جکوزی در این هتل با ساختمانی قدیمی میباشد که خود نمونه ای از تلفیق امکانات مدرن و معماری سنتی است. پیشاپیش ضمن تشکر از حس انتخاب شما امیدوارم اوقات خوشی را در این هتل سنتی یزد سپری کنید.

 

 

امکانات اقامتی هتل سنتی یزد برای مسافران تور یزد

۲۲اتاق یک نفره،دونفره وسه نفره ۲اتاق
تور طبیعت هتل سنتی یزد
امکانات اتاقها:

سیستم تهویه،سرمایش وگرمایش – سشوار – زنگ بیدار باش – با ارشیوفیلم – شبکه های ماهواره – خط تلفن آزاد – چای ساز – خوشبوکننده – مینی بار –  نوت بوک وخط  – مستفیم اینترنت – صندوق امانات

 ماخرسندیم که باامکانات عالی هتل،میزبان مناسبی برای شماباشیم وباروی بازومهمان نوازی خاص مردم یزد،به گرمی از شما استقبال کنیم.

تور طبیعت هتل سنتی یزد

برای آرامش و نیرو بخشیدن به بدنتان به شماخدمات زیر را ارائه می کنیم :

سونای خشک – جکوزی – ماساژدرمانی- گیاه درمانی

کتابخانه – کافی نت – تاکسی – سرویس ترانسفر – پارکینگ – تورگردانی – روم – سرویس

امکانات پذیرایی هتل سنتی یزد

رستوران

تور طبیعت هتل سنتی یزد

رستوران عشایری – رستوران فست فود – ۲ تالاربزرگ وسنتی پذیرایی – ۱ سالن کنفرانس متوسط – ۳ تالارپذیرایی کوچک لابی

رستوران هتل سنتی یزد با ظاهری کاملا سنتی وامکانات پذیرایی مدرن،با فضاهایی متنوع نظیرچایخانه سنتی باانواع نوشیدنیهای سنتی ایران،رستوران ایرانی وفرنگی،فست فود،رستوران پایاب قنات و….پذیرای مهمان محترم هتل می باشد.

 

تور یزد

هتل کهن کاشانه یزد

هتل کهن کاشانه یزد , نرخ هتل کهن کاشانه یزد , رزرو هتل کهن کاشانه یزد , خدمات هتل کهن کاشانه یزد , امکانات هتل کهن کاشانه یزد

 

هتل سنتی کهن کاشانه واقع در قلب بافت تاریخی شهر باستانی یزد ضمن اینکه به آثار تاریخی چون خانه لاری ها، زندان اسکندر، بقه دوازده امام، بازار، مسجد جامع و موزه سکه و مردم شناسی نزدیک است، خود نیز دارای جاذبه هایی از جمله پایاب قنات و پشت بامی مشرف به منظره ی بادگیرهای شهر یزد می باشد

هتل سنتی کهن کاشانه منزل شخصی آقای تسلیم بوده که بعد از بیست و پنج سال سکونت در آن بعد از مرمت در سال ۱۳۸۳ به نام هتل کهن کاشانه بازگشایی گشته است، از آن زمان پذیرای مهمانان کویر می باشد معادل دوستاره تاپ نرخ دارد و سرویس دهی هتل سه ستاره را دارد، فضای دلنشینش پنج ستاره و میهمانانی با روحیه ی عرفانی و هفت ستاره.

امکانات فعلی پارکینگ، کافی شاپ، رستوران و اینترنت رایگان می باشد هتل کهن کاشانه توسط مدیریت خانوادگی و پرسنلی آموزش دیده اداره می شود این هتل جمعا ۱۶ باب اتاق و ۴۵ تخت دارد که همه ی آن ها دارای سرویس، حمام، تلویزیون و یخچال می باشد کهن کاشانه و خانواده تسلیم امید دارند که مسافران کویر کوله باری از خاطرات به یاد ماندنی به سوغات برده و مواقعی هر چند کوتاه به یاد عروس کویر یزد بیافتند

تور طبیعت گردی یزد

ادرس هتل کهن کاشانه یزد : یزد – خیابان امام – بافت تاریخی – کوچه ی چهلم، جنب موزه ی سکه و مردم شناسی، هتل سنتی کهن کاشانه یزد

تور طبیعت هتل کهن کاشانه یزد

 

نام اتاق شرایط
اتاق ۱۰۱ – حافظ ۲ تخته با سرویس اضافه
اتاق ۱۰۲ – سعدی ۲ تخته VIP با ۲ سرویس اضافه
اتاق ۱۰۳ – خیام ۳ تخته
اتاق ۱۰۴ – مولانا ۵ تخته با یک سرویس اضافه
اتاق ۱۰۵ – باباطاهر ۲ تخته
اتاق ۱۰۶ – رودکی ۲ تخته
اتاق ۱۰۷ – فردوسی ۵ تخته
اتاق ۱۰۸ – نظامی ۲ تخته با سرویس اضافه
اتاق ۱۰۹ – عطار ۲ تخته
اتاق ۱۱۰ – هاتف ۱۴ تخته Dormitory
اتاق ۱۱۱ – پروین ۲ تخته با سرویس اضافه
اتاق ۱۱۲ – سیمین ۱ تخته
اتاق ۱۱۳ – فروغ ۲ تخته
اتاق ۱۱۴ – شهریار ۲ تخته
اتاق ۱۱۵ – وحشی ۲ تخته با سرویس اضافه
اتاق ۱۱۶ – سهراب ۲ تخته با سرویس اضافه
اتاق ۱۱۷ – اخوان ۲ تخته
اتاق ۱۱۸ – نیما ۲ تخته

هتل ترمه یزد

هتل ترمه یزد , امکانات هتل ترمه یزد , نرخ هتل ترمه یزد , خدمات هتل ترمه یزد , تور هتل ترمه یزد , ادرس هتل ترمه یزد , قیمت هتل ترمه یزد

محیطی آرام و دلنشین در نزدیکی مسجد جامع تزیین شده به پارچه ی زیبای ترمه در انتظار میهمانان گرامی می باشد اطمینان داریم که اوقات خوشی را در هتل سنتی ترمه خواهید گذراند

یزد٫ خیابان امام خمینی٫ خیابان مسجد جامع٫ کوچه وقت الساعت٫ میدان وقت الساعت٫ هتل ترمه

تور طبیعت گردی قلعه تاریخی بیاضه

تور طبیعت گردی قلعه تاریخی بیاضه , تور یک روزه قلعه تاریخی بیاضه , نرخ تور قلعه تاریخی بیاضه , تور کویر قلعه تاریخی بیاضه , عکس های قلعه تاریخی بیاضه , تاریخچه قلعه تاریخی بیاضه , تور کویر , تور کویرنوردی

تور طبیعت تور طبیعت گردی قلعه تاریخی بیاضه

شهرستان خور یکی از مناطق کویری است که از لحاظ مکان‌های گردشگری به سبب موقعیت جغرافیایی دارای جذابیت‌های بسیاری است و در واقع گذران لحظه‌ها در دامان این طبیعت بکر موضوعی است که هر گردشگری را به سمت خود جذب می‌کند، آسمان آبی و بدور از هیچ گونه آلودگی، دریاچه نمک و درختان نخل واقع در این منطقه به همراه تپه‌های شنی تنها بخشی از این جذابیت‌هاست.

قلعه تاریخی بیاضه که به گفته متولی آن به گذشته‌های دور بازمی‌گردد و قدمتی هزاران ساله دارد یکی از جاذبه‌های این شهرستان است که در چند طبقه طراحی شده و دو طبقه آن در زیر زمین و دو طبقه آن در رو و بخشی از آن دارای المان‌های خاص خود است. پیش‌بینی تهویه هوا برای طبقات زیرین این قلعه خود مبین تیزبینی دقت و ظرافت ایرانیان در هزار سال پیش است. این قلعه تاریخی مربوط به دوران ساسانیان است و در دی ماه سال ۱۳۸۰ ثبت ملی شده است.

متولی این قلعه تاریخی در گفت‌وگو با مهر گفت: در گذشته خندقی اطراف این قلعه وجود داشت و در واقع دیواره‌های بلند و وجود این خندق سبب می‌شد تا این قلعه از دسترس چپاولگران و سارقان در امان باشد، به طوری که حتی تا چند دهه پیش نیز مردم و اهالی روستا دارایی‌های خود را نیز در درون همین قلعه و اتاق‌هایشان نگهداری می‌کردند.

وی افزود: دو طبقه این قلعه نیز در زیر زمین بوده است که به مرور زمان اتاق‌های آن پر شده و دیگر اثری از آن باقی نمانده است و تنها دوطبقه آن پذیرای گردشگران است.

افزون بر قلعه، دشت روستای بیاضه نیز لذتی خاص دارد، دشتی که در گوشه و کنارش پذیرای درختان نخلی است که چتر خود را در پهنای کویر باز کرده‌اند و سایه‌بانی در برابر آفتاب حاکم بر آسمان صاف و آبی می‌شوند.

این روستا امکانات خوبی نیز برای اقامت گردشگران دارد ازجمله هتلی که در آخرین نقطه روستای بیاضه و در بلندای کویر واقع شده است، هتلی با نمایی زیبا و اتاقک‌هایی که می‌تواند گردشگران داخلی و خارجی را به سمت خود جلب کند، آب نما و نمایی از یک قنات در حیات این هتل و سالن پذیرایی زیبای آن به همراه ده اتاقی که در اطراف آن واقع شده است خود جذابیت‌های خاصی دارد. هتل یه تا

به گفته مسئول این هتل گردشگری، این مکان۱۲ اتاق به همراه یک رستوران دارد و کارهای دامداری و… هم برای آن تعبیه شده است.

وی درخصوص قلعه تاریخی بیاضه نیز با بیان این که قلعه بیاضه ۷۰۰ اتاق دارد و همه اهالی روستا در این قلعه یک اتاق داشتند،‌ افزود: متاسفانه بافت قدیمی این قلعه از بین رفته است. در گذشته اینجا به قدری زیبا بود که از ابتدای روستا تا انتهای آن هرم آفتاب به شما نمی‌خورد.

تپه‌های شنی از دیگر جاذبه‌های این منطقه است که خاصیت درمانی هم دارد و بسیاری از گردشگران را از گوشه و کنار به سوی خود می‌کشاند.

وجود شتر و ماشین‌های مخصوص کویرنوردی نیز بر جذابیت‌های این روستا افزوده است.

منبع : jamejamonline

هتل باغ مشیرالممالک یزد

هتل باغ مشیرالممالک یزد , رزرو هتل باغ مشیرالممالک یزد ,امکانات هتل باغ مشیرالممالک یزد , خدمات هتل باغ مشیرالممالک یزد , ادرس هتل باغ مشیرالممالک یزد , عکس اتاق های هتل باغ مشیرالممالک یزد

تور طبیعت هتل باغ مشیرالممالک یزد

هتل باغ چهارستاره مشیر الممالک اولین هتل باغ ایرانی با معماری و تجهیزات کاملا سنتی و در عین حال مجهز به کلیه امکانات رفاهی در محل باغ قدیمی مشیر الممالک متعلق به دوره قاجاریه به وسعت ۱۳۰۰۰متر مربع قراردارد. این هتل باغ در یکی از خیابان های ورودی شهر قرار گرفته و از طریق خیابان های اطراف به راحتی به کلیه نقاط شهر دسترسی دارد. محوطه زیبای باغ ، فواره ها ، نهر آب جاری و معماری اصیل ایرانی این هتل باغ را به یکی از جاذبه های توریستی یزد تبدیل نموده است این هتل در فهرست آثار ملی ایران به شماره ۷۷۷۸ به ثبت رسیده است.

هتل باغ مشیر الممالک یزد یک باغ قدیمی دوره قاجار است که همین امر ویژگی بارز آن محسوب می شود چرا که گویی میهمانان هتل برای مدتی می توانند در زمان گذشته اقامت کنند. باغ ، جوی های آب روان ، حوض ها و فواره های هتل از جذابیت های آن محسوب می شود. دو طوطی آفریقای به رنگ های قرمز و آبی و دو مرد یکی بسیار قوی جثه و دیگری با قامتی کوتاه در لباس های قدیمی با دستار و کلاه و.. از کاراکترهای ثابت هتل می باشند که در بدو ورود توجه میهمانان را به خود جلب می کنند. در میان باغ نیز فروشگاه کوچکی از صنایع دستی واقع است. اتاق های هتل که در ساختمان هایی با معماری خاص کویر در دو سوی باغ قرار دارند و لابی هتل آرام و پاکیزه هستند و این هتل را به محیط خوبی برای استراحت و آرامش تبدیل کرده اند. مسیرهایی که از میان باغ می گذرند و محدوده پارکینگ را به محوطه اتاق ها متصل میکنند طوری با درخت ها احاطه شده اند که عبور از آنها تجربه عبور از تونلی از برگها را فراهم می سازد . گذر از این تونل علی الخصوص هنگام صبح و غروب به دلیل زاویه تابش نور خورشید و صدای پرندگان حس شادی خاصی را القا می کند. تور طبیعت گردی

معماری اصیل ایرانی

محوطه زیبای هتل باغ مشیرالممالک یزد، معماری اصیل ایرانی این هتل باغ را به یکی از جاذبه های توریستی یزد تبدیل نموده است این هتل در فهرست آثار ملی ایران به شماره ۷۷۷۸ به ثبت رسیده است.

هتل باغ رویایی

هتل باغ مشیر الممالک اولین هتل باغ ایرانی با معماری و تجهیزات کاملا سنتی و در عین حال مجهز به کلیه امکانات رفاهی در محل باغ قدیمی مشیر الممالک متعلق به دوره قاجاریه به وسعت ۱۳۰۰۰متر مربع قراردارد.

غذاهای سنتی

رستوران ها با معماری سنتی، سقفهای کاربندی، دیوارهایی با نقاشی های منحصر به فرد و نهر جاری آب و فواره های زیبا همرا با غذاهای لذیذ محیطی آرام و دلنشین را به یادگار می گذارند.

برخی از امکانات رفاهی هتل باغ مشیرالممالک یزد برای مسافران تور یزد

 • اتاق ها و سوییت های سنتی
 • رستوران های متنوع
 • کافی شاپ
 • اینترنت پر سرعت
 • تاکسی سرویس
 • عابر بانک

تور طبیعت هتل باغ مشیرالممالک یزد

آدرس ما
هتل باغ مشیرالممالک یزد
ایران، یزد
خیابان انقلاب، بولوار مشیر

تور هتل یه تا کویر بیاضه

تور هتل یه تا کویر بیاضه , نرخ رزرو هتل یه تا  , خدمات هتل یه تا ,امکانات هتل یه تا  , ادرس هتل یه تا  , رزرو هتل یه تا  , تور کویر , تور بیاضه , گشت کویر

تور طبیعت تور هتل یه تا کویر بیاضه
یه تا هتلی در دل کویر

با کوشش ۶ ساله آقای محمد رجبی ، که خود از اهالی روستای تاریخی بیاضه می باشند، کاروانسرا – مزرعه نوبهار (  ملک اجدادی ایشان) با هزینه شخصی  مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت و در سال ۱۳۸۹ با نام موقت نوبهار (نام قدیمی کاروانسرا -مزرعه) به بهره برداری رسید و از سال ۱۳۹۰ با نام هتل سنتی یه تا مفتخر به ارائه خدمات پذیرایی و اقامت به مسافران داخلی و خارجی گردید.

کاروانسرا – مزرعه نوبهار یکی از قدیمی ترین مزارع روستای بیاضه می باشد که بیش از ۲۰۰ سال قدمت دارد. لازم بذکر می باشد که این کاروانسرای قدیمی دارای معماری سنتی یزدی می باشد.

ساختمان اصلی شامل ۱۲ باب اتاق (۲،۳ ،۴و ۵ نفره)با سرویس بهداشی کامل (فرنگی، دوش و روشویی) با ظرفیت پذیرش ۴۰ نفر می باشد.

ساختمان های کمکی شامل ۵ باب اتاق (۳و۶ تخته) می باشد که در ضلع غربی هتل و در مجاورت تپه های هتل می باشد که دارای چشم انداز بسیاز زیبای دشت هتل و کویر روستای بیاضه می باشد

شامل دو سوئیت کامل در داخل روستا با ظرفیت ۶ تخت و قابل افزایش به ۱۰ تخت و سرویس کامل ( فرنگی، دوش و روشویی)می باشد.

حیاط مرکزی به وسعت بالای ۱۰۰ متر مربع بوده که دارای یک ایوان بزرگ بوده و درب ۸ اتاق هتل در آن باز می شود

رستوران هتل در ضلع شرقی حیاط مرکزی واقع شده که درب ورودی آن در ابتدای دالان ورودی هتل واقع شده که پس از ورود به یک هشتی بسیار زیبا وارد فضای رستوران می شوید.

تور طبیعت تور هتل یه تا کویر بیاضه

از مشخصه های خاص هتل یه تا می توان به قنات نوبهار اشاره کرد که دارای ۵ رشته چاه بوده و اولین رشته چاه قنات در حیاط مرکزی ست و دسترسی اسانی دارد.

همچنین درمزرعه نوبهار درختان انار، زیتون، نخل، انجیر پرورش داده می شود.

(یه تا در گویش یزدی به معنی یکدانه و تک است )

،از دیگر ویژگی های هتل یه تا، قرار گرفتن هتل در جوار روستای تاریخی بیاضه می باشد.چرا که روستای بیاضه به واسطه جاذبه های گردشگری غنی از جمله نارین قلعه سه هزار ساله،درخت زیتون هشتصد ساله،امامزاده ابو محمد ابراهیم،خانه های روستایی با قدمت بیش از هزار سال،باغهای انار و نخلستان و… جز مناطق ویژه گردشگری بوده و همواره مورد توجه ویژه گردشگران قرار می گیرد..

هتل یه تا شامل اطاقهای دو،سه و چهار تخته که هر کدام از اطاقها دارای سرویس بهداشتی و حمام،شوفاژ،کولر،تخت خواب،یخچال و…بوده و با سرویس دهی خانه داری و رستوران آماده پذیرایی از گردشگران و آژانسهای مسافرتی میباشد

همچنين حضورايوان ، پایاب و قنات در حیاط مركزي هتل، پشت بام اجر فرش جهت شب نشيني و رصد ستارگان نخلستان و باغ در مجاورت ساختمان اصلي مجموعه جذابیت خاصی به هتل داده است.

تور طبیعت تور هتل یه تا کویر بیاضه

تور کویر نوردی , تور بیاضه

چشمه های آب شهرستان خوروبیابانک

چشمه های آب شهرستان خوروبیابانک

.  چشمه بازیاب : در چند کیلومتری جنوب خور ، منطقه بازیاب در دامنه کوهی بلند قرار گرفته است که در آن چشمه آبی بسیار گوارا قرار دارد. آب این چشمه در میان منطقه کویری خود از شگفتیهاست؛ بر دیواره مسیل ژرف به بازیاب چند درگاه مانند تا چند سال پیش بر جای بود . دره بازیاب خود شامل چند مزرعه چون آب چانو ، شرف الدین ، پاپاشی وغیره است .

۲٫   چشمه کلاته نقی : در فاصله بین خور به عروسان کوره گز بر بالای کوهی قرار دارد و آب آن شیرین است.

۳٫   چشمه آیرکان : آیر در گویش خوری به معنای آتش است و کان یعنی معدن و آیرکان یعنی معدن آتش .وجه تسمیه آن بدرستی معلوم نیست این چسمه اگر چه از دل کویر می جوشد آبی نسبتاً شیرین دارد و زمانی بارانداز کاروانیان بوده است.

۴٫   چشمه لندی : در اطراف عروسان کوره گز است . آبش شیرین است چون سنگ بزرگی در کنار چشمه است و خوری ها به سنگ بزرگ لند می گویند به چشمه لندی معروف است

۵٫   چشمه رسک : در جنوب غربی عروسان

۶٫   چشمه جصّه گران : در کوه های شرق عروسان با نخیلاتی چند از متصرفات یغما جندقی و سند معتبر آن در دست است .

۷٫   چشمه حمزه ئو : در مصب شوراب فرخی

۸٫   چشمه تلخ : در یک فرسخی شمال خور

۹٫   چشمه باقری : در صد متری شرق چشمه تلخ

۱۰٫شکر آب : در کوه های جنوب خور و بر خلاف نامش آبی تلخ و شور دارد

۱۱٫ چک چک : در کوه های جنوب خور است و اندک آبی از سقف غار ریزش می کند .

۱۲٫ چشمه ایزد آباد : از فراز کوهی به نام گن سوقو(خندقو) می جوشد و در هر ثانیه سه قطر ه آب دارد .

۱۳٫چشمه دریا شو : بر فراز قله تین در میان نخلستان خور می باشد و چشمه ای است گوگردی و اهالی خور از آن برای استحمام استفاده می کنند .عقیده بر آن است که این چشمه باعث جذب افراد به دور خود شده است. این چشمه هسته اولیه پیدایش خور است .

۱۴٫چشمه قل هو الله : در اطراف چشمه قله تین

۱۵٫چشمه تبت : در اطراف چشمه قله تین

۱۶٫چشمه آوشکو : در جنوب تپه قله تین

۱۷٫چشمه سیر گون : در شمال شرقی تپه قله تین می باشد

۱۸٫ چشمه جمجمه : در جنوب غرب سیرگون در فاصله بیست متری قرار دارد .

تور طبیعت چشمه های آب شهرستان خوروبیابانک

تور طبیعت چشمه های آب شهرستان خوروبیابانک

عکس :کلاته نقی از وبلاگ بزرگترین پایگاه حمایت ازحیات وحش وطبیعت

مطلب:کتاب چشمه های ایران

تور کویر مصر , تور کویر نوردی

تور طبیعت گردی دریاچه نمک خور

تور دریاچه نمک خور , رزرو تور تور دریاچه نمک خور , تور طبیعت گردی تور دریاچه نمک خور , گشت تور دریاچه نمک خور ,تور یک روزه تور دریاچه نمک خور

تور طبیعت تور طبیعت گردی دریاچه نمک خور

دریاچه نمک خور واقع در موقعیت جغرافیایی ۱۵/۵۵ درجه  تا ۱۵/۵۶ درجه شرقی و ۳۰/۳۳ تا ۳۰/۳۴ درجه شمالی بزرگترین دریاچه فصلی  نمک جهان (پلایا) می باشد . این دریاچه در قسمت مرکزی تا جنوبی کویر مرکزی ایران گسترش دارد . ارتفاع این دریاچه از سطح آبهای آزاد به طور متوسط ۷۰۷ متر می باشد و جزو کم ارتفاعترین نقاط در فلات ایران محسوب می شود . عمق نمک در این دریاچه بر خلاف سایر دریاچه های نمک مشابه در فلات مرکزی ایران بسیار نازک بوده که از ۵ سانتیمتر تا ۱۰ متر متغیر است . علت این تفاوت حرکت دائمی سفره های آبهای شور زیرزمینی و لجن های سیاه لایه های زیرین می باشد که از شکل گیری و تراکم پلتفرمهای نمکی جلوگیری میکند (کتاب کویرهای ایران). زمینهای اطراف این دریاچه در مناطق غربی , شرقی و شمالی بشدت باتلاقی با درصد چسبندگی زیاد و در مناطق جنوبی به صورت زمینهای پف کرده می باشد .

در زمانهای گذشته جاده  عروسان به حلوان از این دریاچه می گذشته که سون هدین کویرنورد بزرگ سویدی نیز در کتاب کویرهای ایران به آن اشاره کرده است ولی به دلیل اشاره بومی های منطقه به خطرناک بودن مسیر , از عبور  صرفنظر می کند .

 تور کویر نوردی

هتل سه ستاره تاپ آریان نور

هتل سه ستاره تاپ آریان نور , رزرو هتل سه ستاره تاپ آریان نور , قیمت هتل سه ستاره تاپ آریان نور , امکانات هتل سه ستاره تاپ آریان نور , خدمات هتل سه ستاره تاپ آریان نور , نرخ هتل سه ستاره تاپ آریان نور , تور طبیعت گردی نور

تور طبیعت هتل سه ستاره تاپ آریان نور

هتل سه ستاره تاپ آریان در منطقه جنگلی و در کنار دریای خزر واقع شده است که دارای چشم انداز زیبا در فصل شکوفه های نارنج و دارای عطر بهار نارنج در سرتاسر منطقه هتل می باشد. هتل آریان دارای ساحل دریا در کنار رستوران – کافی شاپ ساحلی – مرکز خرید – عرضه کننده انواع لباس کودک ، شهربازی و بیلیارد – کلوپ آبی و همچنین اتاق دارای تراس پوشیده با چشم انداز متفاوت دریا با جنگل می باشد.
اتاق دوخوابه با ظرفیت ۴ نفر
$رزرو : تماس تلفنی

تلویزیون و دی جی باکس   ۱
سرویس ایرانی و فرنگی   ۲
اينترنت و اسپیلت   ۳
آشپزخانه   ۵
مبلمان   ۶
یخچال   ۷

آدرس استان مازندران – نور – بلوار امام رضا – هتل آریان نور

تور طبیعت هتل سه ستاره تاپ آریان نور

هتل بالی کویر مصر

هتل بالی کویر مصر, رزرو هتل بالی کویر مصر , اقامت هتل بالی کویر مصر , تور کویر مصر , کویر مصر , هتل های کویر مصر , قیمت هتل در کویر مصر

تور طبیعت هتل بالی کویر مصر

انگیزه احداث هتل بالی در قلب کویر مرکزی ایران در ابتدا به منظور جلوگیری از خارج شدن مسافرانی بود که برای کویر نوردی وتورهای صحرا عزم سفر به کشورهای عربی وحاشیه خلیج فارس را میکردند که بابت این سفرها هزینه سنگینی و همچنین زمان زیادی باید پرداخت می شد در صورتی که در کشور عزیزمان ایران دارای تمامی قابلیتهای کویر نوردی وجاذبه ها  کویری شگفت انگیز میباشد که این همان مصداق زیره به کرمان بردن است.

یکی دیگر از انگیزه های احداث این هتل جذب گردشگران خارجی  میباشد گردشگرانی که بسیاری از آنها حتی برای یک بار هم کویر بیابان ندیده اند این گردشگران آرزوی اقامتی هر چند کوتاه در کویر را دارند. گردشگران خارجی به دلایل مختلف که یکی از آن دلایل نبودن امکانات اقامتی در کویر ایران بود از سفر به این کویر زیبا خوداری می کردند.
به هر صورت این مهمانسرای کویری  که بزرگترین هتل کویر مرکزی ایران  است به همت مردی  که خود زاده کویر است در سال ۱۳۸۴ شروع به ساخت شد یحیی امینی که سالهای پیش از انقلاب مدیریت یکی از معروف ترین یوست هاستلهای ایران را در دست داشت با تمامی مشکلات مالی   روحی و تمامی بی مهریهای سازمانها ارگانها و مردم بومی منطقه که بر ایشان تحمیل شد ساخت  این هتل و کمپینگ کویری را در مهر ماه ۱۳۸۸ به اتمام رساند .

 مهمانسرای بالی دارای ۳۲ اطاق می باشد که کلیه این اطاقها از امکانات وسرویس بهداشتی  مطابق با استانداردهای هتل داری می باشد  اطاقهای این مهمانسرا به ۲بخش تقسیم میشود که بخشی به صورت معمول دیگر هتل ها با تخت خواب و… میباشد و بخشی دیگر اطاقهای سنتی که در آنها خبری از تخت میز صندلی نیست و به صورت کاملا سنتی طراحی وچیده مان شده که معمولا با استقبال مسافران رو به رو می شودذر این اطاقها از رختوابهای پنبه ای و لحفهای  مخمل قرمز رنگ قدیمی استفاده شده که با دیدن این تصویر یاد گذشته و گذشتگان در ذهنمان جاری می شود.دیوارهای این اطاقها کاه گلی  بسیار زیباست

 

تور طبیعت هتل بالی کویر مصر

ورودی ها

تور طبیعت گردی پل دوازده چشمه

تور طبیعت گردی پل دوازده چشمه , نرخ تور پل دوازده چشمه , تور پل دوازده چشمه , گشت پل دوازده چشمه , گشت یک روزه برای پل دوازده چشمه , عکس های پل دوازده چشمه

پل دوازده چشمه

تور طبیعت تور طبیعت گردی پل دوازده چشمه

پل دوازده چشمه پل زیبایی است  با معماری ایرانی که در عصر سلطنت شاه عباس صفوی بر روی رود هراز در مرکز شهر آمل در ابتدای خیابان سبزه میدان احداث شده و در دوران قاجار به طور کامل مرمت و بازسازی شده و دو بخش شرقی و غربی شهر را بهم متصل می‌کند.

گرچه پل دوازده چشمه قبل از دوره صفوی وجود داشته ولی در زمان شاه عباس صفوی به طور کامل احداث شده است.

از ویژگی‌های این پل به نیت دوازده معصوم، ۱۲ طاق و دهنه است که هر یک بر پایه‌های مستطیل شکل استوار شده به صورتی که ارتفاع آخرین نقطه طاق‌های قوسی شکل در محل تیزی تا سطح رودخانه حدود ۷ متر است.

فاصله بین هر پایه با پایه دیگر ۶ متر است و مهم‌ترین قسمت پل که بیشتر مورد توجه کارشناسان قرار می‌گیرد ضلع جنوبی این پل است که در قسمت مخالف جریان آب دارای سیل برگردان است.

طول پل دوازده چشمه تاریخی و دیدنی ۱۲۰ متر و عرض آن بیش از ۶ متر است.

پل دوازده چشمه یکی از پل‌های تاریخی مازندران است که در لیست آثار ملی به ثبت رسید.

 

منبع : خبرگذاری فارس